Bitdefender Internet Security z certyfikatem anty-phishingowym

Natalia Zębacka

AV-Comparatives, niezależny instytut badawczy, przeprowadził „Anti-Phishing Test” dla produktuBitdefender Internet Security. Oprogramowanie poradziło sobie z różnymi rodzajami zagrożeń i uzyskało wysokie oceny ekspertów.

Phishing jest jedną z najczęściej stosowanych przez hakerów metod ataku. Komunikaty rzekomo pochodzące z popularnych serwisów społecznościowych, portali aukcyjnych, banków czy administratorów IT mają wyłudzić od adresatów poufne dane, takie jak nazwy użytkowników, hasła i numery kart kredytowych.  Techniki socjotechniczne wykorzystują nie tylko naiwność odbiorców wiadomości, ale również mankamenty technologii zabezpieczeń internetowych.

Analitycy z  AV-Comparatives w scenariuszu testowym uwzględnili rożne sytuacje, w których internauci są narażeni na wyłudzenie swoich danych. Badacze obserwowali pracę oprogramowania Bitdefender Internet Security zarówno podczas przeglądania stron internetowych, jak i odbierania poczty elektronicznej.

Test odbył się pomiędzy 23 czerwca a 9 lipca 2020 roku i objął 505 różnych phishingowych adresów URL, które były aktywne w trakcie wykonywania pomiarów. Kampanie phishingowe miały na celu pozyskanie różnych typów danych osobowych, w tym logowania do PayPal, bankowości internetowej i kart kredytowych, kont e-mail, Dropbox, eBay, sieci społecznościowych, gier oraz innych usług online. W badaniu wykorzystano także 500 legalnych adresów UR, wszystkie używały HTTPS i pokazywały formularz logowania. Autorzy testu w ten sposób analizowali zachowania Bitdefender Internet Security pod kątem generowania fałszywych alarmów.

Ad imageAd image

Bitdefender Internet Security osiągnął jakość ochrony na poziomie 94 proc. Nie doszło do ani jednego fałszywego alarmu z 500 przetestowanych adresów URL.  Bitdefender uzyskał certyfikat „Anti-Phishing 2019”, który potwierdził jego skuteczność i przydatność w walce z nieuczciwymi praktykami oszustów w sieci.

Udostępnij